Úvod Média Prohlášení společnosti Czech Coal, a.s.

Prohlášení společnosti Czech Coal, a.s.

329
0

Most 7. dubna 2011 – Ve včerejším vysílání zpravodajského pořadu Zprávy TV Prima byla zveřejněna nepravdivá informace o případném bourání části Litvínova v souvislosti s těžbou uhlí za těžebními limity (moderátor: „Protestem Greenpeace reagovali na slova premiéra Petra Nečase. Podle něj by po roce 2015 mohlo dojít k prolomení územních limitů. Zbourat by se tak měl Horní Jiřetín nebo Černice, ale také část Litvínova.“). Není to poprvé, kdy se takováto zavádějící informace v médiích objevila. Skupina Czech Coal proto považuje za nutné znovu připomenout, co už v minulosti opakovaně prohlásila, tedy že o uhlí pod Litvínovem a v jeho bezprostředním okolí nemá skupina zájem.

Od poloviny devadesátých let skupina Czech Coal podnikla společně s obvodním báňským úřadem a ministerstvem životního prostředí celou řadu kroků, jejichž výsledkem je současná situace, kdy pod Litvínovem není žádný dobývací prostor ani chráněné ložiskové území (viz. Časový přehled rozhodnutí o zrušení dobývacích prostor a chráněných ložiskových území na Litvínovsku).

Jediným dobývacím prostorem, který chce společnost v okolí Litvínova využít, je dobývací prostor Komořany, jehož součástí jsou i Horní Jiřetín a Černice. Tento záměr spadá do projektu zpřístupnění zásob hnědého uhlí příštím generacím. Ani v tomto případě se však těžba bezprostředně nedotkne Litvínova. Linie těžby se zastaví minimálně půl kilometru od hranice města za dodržení všech zákonných podmínek na ochranu životního prostředí maximálně eliminujících negativní vlivy těžby. Skupina je navíc připravena prostřednictvím spolupráce s městem realizovat projekty na podporu zvyšování kvality života v Litvínově např. realizovat úpravy okolí města v rámci ekologických opatření i rekultivací způsobem, jaký si budou přát občané města.

Skupina Czech Coal má v rámci svého webu www.udrzitelnyrozvoj.cz již řadu let publikovanou podrobnou informaci o dalším případném využití zásob za územními limity, včetně schémat případného postupu těžby a rekultivací. tyto informace doporučujeme pozornosti všech novinářů, kteří mají o problematiku těžby na Mostecku zájem.

Zdroj: Tisková zpráva Czech Coal, a.s.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..