Úvod Média V jezeru Barbora utonuli báňští záchranáři

V jezeru Barbora utonuli báňští záchranáři

726
0

Na jezeře Barbora na Teplicku se včera odpoledne podařilo najít oba potápěče, kteří se nevynořili na hladinu při úterním cvičném ponoru. Má jít o báňské záchranáře z Ústeckého kraje, kteří si přijeli vyzkoušet hloubky Barbory.

„Příčina smrti zůstává v šetření. Na místě je soudní znalec. Podle potápěčů, kteří je našli, leželi až na samém dně Barbory. K objasnění příčiny úmrtí bude nařízena soudní pitva, bližšími okolnostmi tragického případu se budou zabývat tepličtí kriminalisté,“ uvedl mluvčí policie Daniel Vítek.

a místě nejprve zasahovali místní hasiči, záchranka a také potápěči zásahové jednotky. Když bylo prvotní ohledání míst pod hladinou neúspěšné, povolali policisté na místo specialisty z Brna a Frýdku-Místku. Ti vymezili místa, kde by mohla těla u dna být. Prohledal také prostory, kde oba muže jejich kolegové v úterý při cvičném ponoru viděli naposledy. Místy jde hloubka až pod 50 metrů, což vzhledem k vyrovnávání tlaků pro potápěče komplikuje práci, respektive časově kvůli dekompresím prodlužuje. Tým potápěčů využil také speciální podvodní stroj s kamerou, který je kabelem propojený s velitelstvím na lodi.

Vodní nádrž Barbora je umělé jezero v Mostecké pánvi, severně od vesnice Oldřichov a jihozápadně od města Košťany, zhruba 6 km na západ od Teplic. Jezero vzniklo v 70. letech zatopením povrchového lomu na hnědé uhlí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.