Úvod Média Czech Coal počítá s uhlím za limity pro teplárny

Czech Coal počítá s uhlím za limity pro teplárny

417
0

Skupina Czech Coal včera informovala své partnery v Teplárenském sdružení, že zásoby hnědého uhlí za stávajícími územními limity těžby budou primárně sloužit potřebám domácích tepláren. Aktuální podoba Státní energetické koncepce navrhuje vytvořit podmínky pro odblokování těchto zásob. V případě skupiny Czech Coal se jedná v lokalitě ČSA o největší domácí ložisko, jehož odhadovaný objem činí 750 milionů tun kvalitního hnědého uhlí.

„Po prostudování návrhu Státní energetické koncepce z října letošního roku můžeme konstatovat významný posun ve prospěch racionálního a odborného řešení situace české energetiky. Vnímáme pozitivně nejen návrh odstranit nesystémové administrativní překážky zpřístupnění zásob uhlí v platných dobývacích prostorech, ale i důraz, jaký autoři přikládají nutnosti zabezpečit teplárnám dostatek paliva ve střednědobém horizontu,“ uvádí ve svém dopise Teplárenskému sdružení Petr Pudil. Teplárenské společnosti dále ubezpečil, že jakmile budou pro využití těchto zásob vytvořeny legislativní podmínky, je skupina Czech Coal připravena neprodleně dokončit jednání o podmínkách dodávek k oboustranné spokojenosti.

Czech Coal je jedním z členů Teplárenského sdružení ČR a je významným dodavatelem hnědého uhlí na domácí trh. Skupina zahrnuje obchodníka s energetickými komoditami Czech Coal a.s., která obchoduje především s hnědým uhlím, elektrickou energií a povolenkami na emise skleníkových plynů. Dále ji tvoří Litvínovská uhelná a.s. s největším objemem zásob uhlí v ČR, Vršanská uhelná a.s. s životností zásob v rámci limitů až do roku 2058, Czech Coal Services a.s., poskytující sdílené služby těžebním společnostem, a řada dalších obslužných společností. Do skupiny byla letos začleněna i společnost REN Power CZ, přední český investor do obnovitelných zdrojů energie.

Zdroj: Tisková zpráva skupiny Czech Coal

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..