Úvod Média Nadace OKD prodala za jediný den přes 2000 kapříků, výtěžek půjde dětem

Nadace OKD prodala za jediný den přes 2000 kapříků, výtěžek půjde dětem

359
0

nokd_-_kapriProdejem keramických kapříků horníkům na šachtách i dalším zájemcům v Ostravě a Karviné zahájila v pátek Nadace OKD svou první veřejnou sbírku. Za jediný den se prodalo přes 2000 rybiček vyrobených v chráněné dílně Charity svatého Alexandra, které mohou sloužit například jako ozdoba na vánoční stromeček. Výtěžek nadace rozdělí mezi Občanské sdružení svatá Barbora, které se stará o hornické sirotky, a ostravskou organizaci Dítě s diabetem pečující o děti s cukrovkou.

Přesný výtěžek bude znám až později. „Kapříci se prodávají ještě v dalších firmách, které s naší nadací spolupracují a jsou našimi dárci, například v OKD, Doprava nebo v Hlavní báňské záchranné stanici. Lidé také mohou posílat příspěvky na sbírkový účet,“ upřesnila ředitelka Nadace OKD Blanka Týřová. Až do Vánoc se budou keramické ozdoby prodávat také na recepci OKD a v sídle nadace na Prokešově náměstí v Ostravě.
„Na Barborku se skládali horníci už dříve, sdružení Dítě s diabetem si vybrali zaměstnanci i veřejnost v anketě na internetu,“ vysvětlila ředitelka Nadace OKD Blanka Týřová, proč ze stovek projektů dříve podpořených nadací získají příspěvek z vánoční sbírky právě tato sdružení.

Organizovaná sbírka se koná ve společnosti OKD poprvé, dárcovství má přesto mezi horníky velkou tradici. Zaměstnanci pravidelně přispívají právě Občanskému sdružení svatá Barbora, které hradí náklady na vzdělání, zájmovou činnost i zdravotní péči dětem, jimž při práci pod zemí zahynul tatínek. Jen letos mezi sebou vybrali na čtyřech předvánočních hornických setkáních, takzvaných šachťácích, kolem 200.000 korun.

Zdroj: Tisková zpráva OKD

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..