Úvod Média Skupina Czech Coal zve na Uhelné safari

Skupina Czech Coal zve na Uhelné safari

693
0

Společnosti Litvínovská uhelná a Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal zahajují projekt Uhelné safari. Reagují tak na trvalý zájem o návštěvu těžebních lokalit. Zájemcům z řad veřejnosti nabízejí návštěvu těžebních lokalit obou společností a rekultivovaných ploch včetně odborného výkladu. Na výběr mají z pěti prohlídkových tras.

Společnosti chtějí ještě více než dosud otevřít doly veřejnosti a ukázat celý cyklus povrchového dobývání uhlí od těžby skrývky až po rekultivace. Současně nabízejí možnost poznat unikátní technické dílo, jakým povrchový důl je.

První trasa zavede zájemce do lomu ČSA, další do lomu Vršany a obě lze doplnit trasou věnovanou rekultivacím. V případě zájmu lze absolvovat pouze zkrácenou trasu bez přímé návštěvy lomu, výklad v tomto případě proběhne na vyhlídkové terase. Při návštěvě lomů dopraví návštěvníky přímo k těžebním velkostrojům.

V případě zájmu lze v návaznosti na Uhelné safari zajistit návštěvu čistírny důlních vod, Podkrušnohorského technického muzea s expozicí historie těžby uhlí v bývalém hlubinném dole a řady dalších regionálních zajímavostí se vztahem k těžbě uhlí.

Dopravu na exkurzních trasách v obou lomech zajišťují těžební společnosti vlastními terénními vozidly s kapacitou max. 15 osob. Návštěvy lomu budou probíhat v období od dubna do října. V rámci zkušebního provozu je návštěva Uhelného safari do konce roku 2009 zdarma. Zájemci se mohou registrovat na nové webové stránce skupiny www.czechcoal.cz, kde také naleznou detaily o projektu i exkurzních trasách.

Zdroj: Tisková zpráva Czech Coal, a.s.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..