Úvod Média Zástupci Evropské unie se seznámí s historií a perspektivou OKD

Zástupci Evropské unie se seznámí s historií a perspektivou OKD

411
0

Zástupci Evropské unie se při své pracovní návštěvě Moravskoslezského kraje seznámí s historií černouhelného hornictví na severu Moravy a perspektivou těžební firmy OKD. V pátek 22. května si prohlédnou Hornické muzeum OKD včetně podzemní expozice a setkají se s generálním ředitelem a předsedou představenstva OKD Klausem-Dieterem Beckem.

Návštěvu členů skupiny COREPER I v regionu pořádá Moravskoslezský kraj pod záštitou Ministerstva zahraničních věcí ČR u příležitosti předsednictví ČR v Radě EU. Očekává se účast přibližně stovky hostů.

Co je to COREPER
Hlavním legislativním a rozhodovacím orgánem Evropské unie je Rada EU složená ze zástupců všech 27 členských států. Podklady pro její práci předpřipravují dva Výbory stálých zástupců členských zemí při EU – takzvané COREPERy. Členy výborů jsou diplomaté z jednotlivých členských států, kteří se významně podílejí na přípravě evropské legislativy. Výbor COREPER I se věnuje zejména otázkám hospodářským a sociálním. Mezi jeho okruhy zájmu patří především průmysl, výzkum, doprava, telekomunikace a energetika.

Zdroj: Tisková zpráva OKD

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..