4 KOMENTÁŘE

 1. Tentokrát jste mi naservírovali lahůdku v podobě velmi obsáhlé fotodokumentace areálu bývalých dolů.Ani by mne nenapadlo,že existuje tolik starých fotografií dokumentujících historii těžby uhlí v Jestřebích horách.

 2. Dobrý den,

  velký dík patří zejména p. Krčmářovi ze Rtyně, který byl ochoten se se svými snímky podělit a poskytnout k zveřejnění. Samozřejmě o to víc si musíme cenit prozřetelnosti a zájmu, se kterým kdysi fotky vytvářel.

  S pozdravem

  R.K.

 3. Dobrý den,
  jsem vlastníkem chalupy ve Rtyni v Podkrkonoší. Říká se tam „na lanovce“ a končila tam prý kdysi lanovka vozíků s uhlím z dolů ze Svatoňovic. Chtěla jsem poprosit, zda-li někdo nemá staré snímky z doby, kdy ještě původní stavba sloužila jako kancelář pro překládku uhlí. Zajímám se o historii této chalupy a dopátrala jsem se od pamětníků pouze dvou snímků.
  Děkuji I. Němcová

 4. Zdař Bůh, chtěl jsem se zeptat na autora mnoha snímků Standu Krčmáře, s nímž jsem se kdysi jako geolog VKD rád potkával, a který mi hodně pomáhal. Jak se mu daří a jestli se ještě někde staří markšajdři setkávají.
  Děkuji DM

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..