7 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den. Hornictvím se zabývám jako koníček a velmi se mi líbí vaše stránky.
  Jsem potěšen vaší mapou, kolik hornických muzeií máme v ČR. Chtěl bych ale připomenou, že vám u nás v Ostravě chybí nkp důl Hlubina, který je součástí vysokých pecí a je přístupný veřejnosti. Dále taky nedaleko dolu Staříč je cvičná štola Staříč, která je na objednávku přístupná veřejnosti.

  Zdař Bůh
  Pavel :-D

 2. Dobrý den,

  děkuji za to, že se Vám stránky líbí. V době vzniku mapy nebyl vstup na NKP Hlubinu ani do štoly tak snadný jako dnes, a zejména možný, avšak děkuji za upozornění, v nejbližší době tyto lokality do mapy zařadím. Také jsem potěšen, kolik muzeí máme, avšak co mě mrzí, že větší nadšení pro muzejní činnost je v Čechách než na Moravě a zejména to, že mnoho nadšeneckých projektů, o kterých vím, nebylo díky nevoli úřadů uskutečněno.

  RK

 3. Zdravím. Chci si tento rok udělat výlety po stopách hornictví. Jsem ze Šumperska, tak bych to vzal nejdříve po okolí. U Horního Města na Rýmařovsku máte značku se štolou sv. Antonína Paduánského. Ale dle popisu na internetu se nachází u Jílového u Prahy….

 4. Dobrý den, chtěl bych jen upozornit na malé muzeum vytvořené nadšenci ze Zbýšova u Brna. V bývalé těžní věži dolu Simson. Stojí za shlédnutí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..