Úvod Důlní neštěstí, nehody, havárie Výbuch v Dole ČSM způsobil přírodní jev, zjistili vyšetřovatelé. Policie nikoho neobvinila

Výbuch v Dole ČSM způsobil přírodní jev, zjistili vyšetřovatelé. Policie nikoho neobvinila

1953
0

Policie nikoho neobvinila kvůli výbuchu v Dole ČSM na Karvinsku v roce 2018, při kterém zemřelo třináct horníků, a případ odložila. Neštěstí způsobil přírodní jev, šlo o výron metanu, mírný otřes a následné tři výbuchy v těsném sledu za sebou. Vyplývá to z výsledků práce mezinárodního vyšetřovacího týmu, jenž vznikl v lednu 2019. Informoval o tom ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

„Vyšetřování bylo složité. Do dolu jsme mohli vstoupit až po několika měsících. Celé vyšetřování trvalo víc než čtyři roky,“ řekl Kužel. Dozorující státní zástupce Jiří Foltyn dodal, že délku vyšetřování ovlivnila i koronavirová epidemie, při níž měli vyšetřovatelé omezené možnosti se setkat. Navíc se čekalo na dva znalecké posudky a jejich překlad do polštiny.

S tím souhlasila zástupkyně polské prokuratury Joanna Smorczewská. „Bylo potvrzeno, že nedošlo k zavinění ze strany pracovníků. Bylo vydáno stejné rozhodnutí z jedné i druhé strany,“ konstatovala.

Více na: https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/3555649-vybuch-v-dole-csm-zpusobil-prirodni-jev-zjistili-vysetrovatele-policie-nikoho

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..