Úvod Média Lithium z Cínovce zpracujeme v Lomu u Mostu, plánuje ČEZ s Australany

Lithium z Cínovce zpracujeme v Lomu u Mostu, plánuje ČEZ s Australany

873
1

Vytěžíme 1,8 milionu tun horniny ročně, dopravíme ji potrubím do 20 kilometrů vzdálené úpravny v Lomu na Mostecku a tam z ní vysbíráme to cenné – lithium, cín a wolfram. Tak ve stručnosti vypadá záměr firmy Geomet, kterou společně vlastní ČEZ a australský těžař EMH, na těžbu u Cínovce v Krušných horách. Záměr investora právě začalo posuzovat Ministerstvo životního prostředí v rámci řízení EIA.

Proces posuzování dopadu záměru na životní prostředí (EIA) je veřejný, dokumentaci tedy mohou zájemci vyhledat a prostudovat. Pokud se do toho nechcete pustit sami, Ekonomický deník vám nabízí souhrn hlavních faktů. Co se týká načasování, dolování začne v roce 2023 (za předpokladu, že se podaří získat včas všechna povolení). Těžba potrvá po dobu minimálně dvaceti let. Povrchové stavby budou umístěny u silnice I/8 z Dubí do Cínovce, a to zhruba 1,5 kilometru na jih od osady Cínovec.

Více na: https://ekonomickydenik.cz/lithium-z-cinovce-zpracujeme-v-lomu-u-mostu-planuji-cez-a-emh/?fbclid=IwAR23Wi-_X_khTKxNuv1WAfAXnYIGDiFcIuFlRyuhyXwUzJVS7WodtjE6uww

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..