Úvod Média Nová šichta otevírá poradenské centrum v Karviné

Nová šichta otevírá poradenské centrum v Karviné

806
0

Nová šichtaProgram Nová šichta, jehož prostřednictvím pomáhá společnost OKD ve spolupráci s Nadací OKD zaměstnancům, kteří odcházejí z černouhelné společnosti, s hledáním nového uplatnění nebo začátkem vlastního podnikání, jim bude od června dostupná v centru Karviné na třídě Osvobození.

Program Nová šichta vstupuje do nové fáze. 1 června se totiž otevřou dveře poradenského centra, které se nachází na třídě Osvobození v Karviné. V nových prostorech budou poskytovány kompletní služby obou pilířů programu: S nadací za prací a Podpora podnikání. Od sociálně-psychologického poradenství s pracovními i rodinnými záležitostmi, které bývají negativně dotčeny ztrátou zaměstnání, přes školení v dovednostech potřebných pro získání nové práce, nebo pracovní pohovor na nečisto až po individuální poradenství ve všech důležitých oblastech pro podnikání. V centru bude k dispozici také interní burza práce a databáze pracovních příležitostí, která je vytvářena na základě potřeb a požadavků spolupracujících zaměstnavatelů nejen v Moravskoslezském kraji.

„Otevření poradenského centra v Karviné je významným krok kupředu, kterým zlepšíme dostupnost našich služeb pro lidi z Karvinska. Odpadnou jim starosti a zvýšené náklady na dopravu na stávající poradenská místa. Vždyť většina zaměstnanců OKD má trvalé bydliště na Karvinsku,“ uvedla manažerka programu S nadací za prací Michaela Kühtreiberová.

Otevírací doba poradenského centra bude pondělí a úterý od 8 do 14h, středa od 8 do 12h, čtvrtek a pátek dle dohody.

Program Nová šichta vznikl na podzim loňského roku jako reakce na klesající profil těžby v OKD, jemuž je nutné přizpůsobit počet zaměstnanců. Společnost OKD k tomuto faktu přistupuje odpovědně a pomáhá odcházejícím zaměstnancům prostřednictvím tohoto projektu se startem nové kariéry. Do současnosti zaregistrovala zhruba 100 požadavků ze strany bývalých zaměstnanců OKD, z nichž zhruba čtvrtinu dokázala úspěšně vyřešit, například přechodem lidí do nové práce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..