Úvod Média Poštovní štola na Jesenicku se rozšířila o novou podzemní trasu

Poštovní štola na Jesenicku se rozšířila o novou podzemní trasu

2877
1

V historické zlatorudné Poštovní štole u Zlatých Hor na Jesenicku se ve středu otevřela nová podzemní trasa. S jejím budováním v hloubce zhruba 12 metrů pod úrovní současného okruhu začali odborníci předloni na podzim. Náklady vyšly na 12 milionů korun bez DPH. Otevřena měla být původně až v říjnu, stavbařům se však podařilo práce dokončit ještě před zahájením turistické sezony. Od června budou moci na nový okruh vyrazit návštěvníci. Je však nutné se dopředu objednat, řekl starosta Zlatých Hor Milan Rác.

“Zpřístupnila se místa, kde opravdu několik set let nikdo nebyl. Jsou tam ručně vytvořené chodby, našli jsme tam dokonce i dřevěnou zakládku, která podle dendrologického průzkumu pochází ze 17. století, nejstarší věci pocházejí z roku 1609. Archeologové při svém průzkumu popsali asi 600 artefaktů. Je to zajímavé, myslím si, že po České republice se toho moc obdobného nenajde,” uvedl starosta Rác.

Více na: https://www.tyden.cz/rubriky/relax/cestovani/postovni-stola-na-jesenicku-se-rozsirila-o-novou-podzemni-trasu_480358.html

1 komentář

  1. Přijeďte do Krušných hor a uvidíte toho víc a staršího.Jinak držím palce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..