Úvod Média Ředitelem společnosti OKD, HBZS se stal Josef Kasper

Ředitelem společnosti OKD, HBZS se stal Josef Kasper

1841
0

Logo HBZSŘeditelem společnosti OKD, HBZS, která je dceřinou firmou černouhelné OKD, se stal od 1. července Josef Kasper, donedávna ředitel Dolu ČSM. V čele společnosti vystřídal Václava Poštu, který zůstává předsedou představenstva záchranářské firmy a zároveň se stal poradcem provozního ředitele OKD Leo Bayera.

Josef Kasper (51 let) působí v hornictví od ukončení studií na Vysoké škole báňské v roce 1982. Nastoupil na Důl ČSM, kde pracoval v různých pozicích, například geolog, vedoucí výroby podniku či závodní dolu. V roce 2004 se stal ředitelem dolu. Od roku 1985 pracuje aktivně v záchranářském sboru. Zúčastnil se mnoha náročných záchranářských akcí, za což obdržel v roce 2005 Zlatý záchranářský kříž a v roce 2008 Medaili Jiřího Agricolly.

Václav Pošta (61 let) působí v báňském záchranářství již od roku 1978. Sedm let byl vedoucím závodní báňské záchranné stanice. V roce 1986 přešel na Hlavní báňskou záchrannou stanici do funkce hlavního mechanika. Ředitelem HBZS se stal v roce 1990, o čtyři roky později nastoupil do funkce předsedy představenstva. V roce 2001 stál u zrodu Mezinárodního orgánu pro báňské záchranářství (IMRB), ve kterém reprezentuje české báňské záchranářství. Je uznávaným odborníkem nejen v České republice. Za jeho působení se dostalo báňské záchranářství v OKD na špičkovou úroveň, srovnatelnou se světem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..