Úvod Média Společnost OKD vyhrála Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost

Společnost OKD vyhrála Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost

454
0

Těžební společnost OKD získala první místo v soutěži o Cenu hejtmana Moravskoslezského kraje za společenskou odpovědnost v kategorii velkých firem nad 250 zaměstnanců. Ocenění předal zástupcům úspěšných firem v sobotu večer v ostravském hotelu Imperial 1. náměstek hejtmana kraje Miroslav Novák.

„Jsem velice potěšen, že mohu předat ocenění firmě OKD, která používá nejmodernější těžební technologie, postupně zvýšila bezpečnost práce, zlepšila péči o obnovu území zasažených těžbou a prostřednictvím své nadace začala velice intenzivně pomáhat celému regionu. Za to jim tato cena právem náleží,“ řekl po vyhlášení výsledků 1. náměstek hejtmana Miroslav Novák.

„Cena hejtmana za společenskou odpovědnost je pro nás potvrzením, že naše nová cesta vede správným směrem. Dobře víme, že nebudeme mít žádnou budoucnost, pokud nepřesvědčíme okolí, aby souhlasilo s naší těžbou. A lidé budou souhlasit s těžbou jen tehdy, když se budeme vůči svému okolí chovat jako firma 21. století,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva OKD Klaus-Dieter Beck.

Nejvýznamnější společensky odpovědné aktivity OKD anebo proč firma získala Cenu hejtmana:
• Důraz na bezpečnost zaměstnanců: půl miliardy do ochranných pracovních pomůcek, snížení počtu pracovních úrazů od roku 2007 téměř o polovinu.
• Nadace OKD rozdělila od svého vzniku v roce 2008 přes 180 milionů korun na více než tisícovku veřejně prospěšných projektů (hendikepovaní, senioři, děti, kultura, vzdělávání, životní prostředí aj.).
• Sponzoring špičkových sportovních klubů, které se zaměřují také na podporu mládeže (HCB OKD Karviná, MFK OKD Karviná), a prestižních kulturních festivalů (Colours of Ostrava, Letní shakespearovské slavnosti na Slezskoostravském hradě aj.).
• Znovuobnovení hornického učňovského školství v regionu (po téměř 20 letech).
• Modernizace těžebních technologií za 10 miliard. korun – lepší perspektiva firmy a větší bezpečnost lidí.
• Dlouhodobá péče o důchodce (příspěvky klubům důchodců, deputátní příspěvky důchodcům a vdovám).
• Občanské sdružení svatá Barbora (financované OKD) se stará o vzdělávání, volnočasové aktivity i zdravotní péči hornických sirotků.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..