Úvod Média Vršanská uhelná investovala 110 miliónů korun na opravu velkostroje

Vršanská uhelná investovala 110 miliónů korun na opravu velkostroje

1358
0

Skrývkový velkostroj KU800.11/84 byl dnes po čtyřměsíční generální opravě předán do užívání. Oprava byla největší loňskou investicí Vršanské uhelné a.s. ze skupiny Czech Coal, dosáhla výše 110 miliónů korun. Generálním dodavatelem byly Krušnohorské strojírny Komořany. Velkostroj je nyní připraven těžit skrývku v lomu Vršany zhruba do roku 2030.

V průběhu generální opravy došlo k výměně nakládacího a předávacího výložníku. Původní pětasedmdesátimetrový výložník byl nahrazen devadesátimetrovým výložníkem z odstaveného velkostroje stejného typu. Dále byla provedena výměna převodových skříní zdvihu a výsuvu, kompletní oprava hydrauliky kráčení včetně výměny hydraulických válců. Nelze opomenout ani výměnu transformátorů, při které byly původní olejové nahrazeny moderními suchými.

Velkostroj KU800.11/84 bude těžit nadložní zeminy zhruba do konce třicátých let. Do té doby proběhne generální oprava nyní odstaveného velkostroje stejného typu, od kterého si teď „osmistovka“ půjčila nakládací a předávací výložník. Ten by pak měl dotěžit zbytek skrývky lomu Vršany do roku 2045.

Skupina Czech Coal zahrnuje obchodníka s energetickými komoditami Czech Coal a.s., která obchoduje především s hnědým uhlím, elektrickou energií a povolenkami na emise skleníkových plynů a rovněž poskytuje sdílené služby skupině. Tu dále tvoří Litvínovská uhelná a.s. spravující největší uhelné ložisko v ČR, Vršanská uhelná a.s. s životností zásob v rámci stávajících územních limitů až do období kolem roku 2055 a řada dalších obslužných společností.

Zdroj: Tisková zpráva Czech Coal

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..