Úvod Média Náklady na útlum OKD přesáhnou šest miliard. Nejdéle bude těžit důl ČSM

Náklady na útlum OKD přesáhnou šest miliard. Nejdéle bude těžit důl ČSM

754
1

Společnost OKD stále počítá s postupným ukončením těžby černého uhlí do konce roku 2024. Vyplývá to ze znaleckého posudku, který si firma nechala vypracovat.

Na konci roku 2016 pracovalo v OKD 9 399 zaměstnanců. Na konci roku 2023 to mají být ani ne dva tisíce. Konkrétně 1 762 lidí. Vyplývá to z plánů společnosti na postupný útlum těžby zveřejněných ve znaleckém posudku na cenu majetku OKD převáděného na společnost OKD Nástupnická.

Společnost OKD Nástupnická již převzala státní firma Prisko, tak jak předpokládal reorganizační plán OKD schválený věřitelským výborem a insolvenčním soudem. Za to stát zaplatil 80 milionů korun.

Firma má v současnosti podle znalce hodnotu 540 milionů korun. Samotná hodnota podniku podle něj dosahuje 234 milionů korun, na 304 milionů korun pak odhadl cenu neprovozního majetku.

Více na: https://ostrava.idnes.cz/okd-utlum-plan-prisko-sachta-dgr-/ostrava-zpravy.aspx?c=A180404_393277_ostrava-zpravy_woj

1 komentář

  1. Takže se přestane do pěti let zhruba úplně těžit v ČR?? a budeme dovážet mi sem velmoc na uhlí jak černé tak hnědé bude nakonec dovážet?? Mohl by někdo dpovědet děkuji,,předem

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..