Úvod Média OKD dostalo od ministerstva souhlas s likvidací dolu Paskov

OKD dostalo od ministerstva souhlas s likvidací dolu Paskov

1812
2

Těžební společnost OKD je o další krok blíže k likvidaci dolu Paskov, na němž z ekonomických důvodů ukončila těžba loni v březnu. Od ministerstva životního prostředí dostala souhlasné stanovisko s plánem likvidace v rámci posouzení jejího vlivu na životní prostředí. Teď může OKD, jehož vlastníkem se letos stala státní firma Prisko, začít vyřizovat další povolení k zahájení fyzické likvidace.

„Očekáváme, že povolení získáme v letošním třetím čtvrtletí. Pokud se tak stane, zahájíme přípravné práce pro likvidace jam. První z nich, ve Sviadnově, by mohla být zasypána už v prvním čtvrtletí 2019,“ říká mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

Více na https://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/okd-dostalo-od-ministerstva-souhlas-s-likvidaci-dolu-paskov-1347115

2 KOMENTÁŘE

  1. Proč proboha hned totální zlikvidování ? proč ho nezakonzervují ? kdykoliv mohlo začít těžit to jsme tak hloupí?? vedle sousedi Němcí tohle velice dobře chápou…az se otočí Čína td nebude uhlí čí za nehorázné peníze tak budeme jen čumět..

  2. Pravda je lepši zakonzervovat a kdykoli když budeme v nouzi můžeme kdykoli farat lepší kvalitní koksovatelné uhlí z pod beskyd než nekvalitní šunt.To chcete výmazat stárou tradici dobývání uhlí už tak je tady malo roboty na ostravsku a ještě todle stydte se ja bých ty ministry a poslance najebal na šachtu at ví jaka to je dřina cypy. .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..