Úvod Média OKD začalo zasypávat jámy Dolu Paskov

OKD začalo zasypávat jámy Dolu Paskov

2936
1

Ve Sviadnově na Frýdecko-Místecku začala v pondělí ráno důlní společnost OKD zasypávat štěrkem a hlušinou první výdušnou jámu bývalého Dolu Paskov a chystá i zasypání druhé místní jámy. Následovat by měly jámy dolů v Chlebovicích a ve Staříči, které k Dolu Paskov také patřily. Právo o tom informoval mluvčí společnosti OKD Ivo Čelechovský.

„Dnes zasypáváme první z uzavřených jam v lokalitě Dolu Sviadnov. Tato jáma byla budována od roku 1963 a fungovala bezmála 30 let. První výdušná jáma bude zasypávána asi 14 dnů štěrkem a hlušinou. Na dvoře je připraveno 25 tisíc metrů krychlových hlušiny a asi tři tisíce metrů krychlových kameniva,“ ukazoval Právu mluvčí OKD.

Více na: https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/okd-zacala-zasypavat-jamy-dolu-paskov-40292925?fbclid=IwAR3JTjjqitFhz0vuaznmhVv-eFhX8m6dtQ4vvdMo9eepm5cZ5gCIh0xi9Rc

1 komentář

  1. O hornictví nevím vcelku nic, jsem absolutní laik. Ale od nepaměti mne doly fascinují. Mohl by tu někdo vysvětlit, proč se doly po skončení těžby zasypávají? Proč se nemůže jenom zajistit vstup do šachty? Co kdyby se někdy v budoucnu chtělo opět těžit? Tak se to bude znova vykopávat? Přijde mi to nerozumné, hned to zasypávat.
    Předem děkuji za vysvětlení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..