Úvod Doly a revíry OKD Proces strategické revize NWR: předběžná analýza a neauditované ilustrační hospodářské projekce

Proces strategické revize NWR: předběžná analýza a neauditované ilustrační hospodářské projekce

507
0

New World Resources Plc a New World Resources N.V. (společně dále jako „Společnost“ či „NWR“) a jejich dceřiné společnosti (společně dále jako „Skupina“) dnes zveřejnily předběžnou analýzu svého strategického revizního procesu.

Jak bylo zdůrazněno 19. listopadu 2015 při oznámení hospodářských výsledků za tři čtvrtletí letošního roku, obtížné tržní podmínky pro naše odvětví přetrvávají po celém světě a pomalejší průmyslová výroba tlačí ceny koksovatelného uhlí níže. Vzhledem k nadměrné nabídce a agresivní cenové politice některých konkurentů je komplikovaná také dynamika regionálního trhu s energetickým uhlím.

S ohledem na uvedené okolnosti se vedení Skupiny zaměřilo na snížení provozních a režijních nákladů (o 42 % za uplynulé tři roky) a zajištění restrukturalizace účetní rozvahy v roce 2014. Přes toto úsilí je cash flow Skupiny negativní a za uvedených podmínek by mohl zůstat negativní po dobu několika let, a Skupina bude muset refinancovat svůj super seniorní úvěr v roce 2016.

V krátkodobém výhledu nyní Společnost očekává náklady na uzavření dolů a restrukturalizaci zaměstnanců v souvislosti s uzavřením dolů Paskov a Lazy; tyto kroky je za současných tržních podmínek a bez podpory dalších zainteresovaných stran nutno považovat za nevyhnutelné. Uvedené náklady dosáhnou dle našich odhadů výše 85 – 100 milionů eur. Jak jsme rovněž upozorňovali 19. listopadu letošního roku, Skupina zahájila podrobný proces strategické revize. Předběžné závěry vedení Skupiny ukazují, že bez významného nárůstu cen uhlí v nejbližší budoucnosti bude Skupina nucena dále snižovat náklady a zajistit významnou výši dodatečné likvidity. Zatímco řada dolů Skupiny má zjevný potenciál, některé jiné nikoliv, a proto NWR v rámci procesu strategické revize zvažuje různé varianty jejich další budoucnosti.

Skupina souběžně se strategickou revizí jedná s dalšími zainteresovanými stranami (včetně, jak již bylo oznámeno, české vlády a stávajících i potenciálních poskytovatelů super seniorního úvěru). Tyto diskuse se zaměřují na zajištění udržitelného portfolia výdělečných dolů a s nimi spojené kapitálové struktury Skupiny, která bude odpovídat dlouhodobému období nízkých cen uhlí.

Účelem tímto poskytnutých dodatečných, neauditovaných ilustračních finančních projekcí je vytvoření jednotného základu pro nadcházející diskuse. Ilustrační finanční projekce poskytnuté v této tiskové zprávě nemají být žádným způsobem vnímány coby cílové hodnoty nebo předpovědi. Výhled pro rok 2015 uvedený spolu s výsledky za tři čtvrtletí letošního roku zůstává nezměněn.

Vedení si je vědomo, že výše uvedené informace mohou zapříčinit určitou míru nejistoty u dalších zainteresovaných stran včetně našich zaměstnanců. Bude proto úzce spolupracovat s představiteli zaměstnanců a poskytovat pravidelné informace o aktuálním vývoji.

Skupina bude dále informovat o novinkách vyplývajících ze strategické revize.

Plné znění předběžné analýzy – viz příloha:

Strategic Review Process_CZ.pdf

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..