Úvod Memorabilia Letáky, plakáty, tisk Propagační materiál OKD – Důl Doubrava (1985)

Propagační materiál OKD – Důl Doubrava (1985)

1419
0

Milí mladí přátelé, budoucí spolupracovníci! Dovolte, abychom Vám představili náš závod, OKR Důl Doubrava, koncernový podnik v Orlové, okres Karviná, který se uchází o Vaši pomoc při dobývání černého uhlí.

V roce 1982 oslavil náš důl 160. výročí od zahájení těžby. Historie podniku má své osobité rysy od kapitalistického způsobu dobývání přes významné hornické stávky, válečná léta, která přinesla další bídu a strádání až po moderní současnost zahájenou osvobozením naší vlasti. Náš závod osvobodila vojska Rudé armády, kterým velel kapitán Ivan Filipovič Tkačev dne 3. května 1945 a již 29. května 1945 se v dole normálně těžilo uhlí pro obnovu národního hospodářství. Dne 24. února 1948 pracující dolu podpořili jednohodinovou stávkou požadavek Klementa Gottwalda na řešení vládní krize a následující den vznikla na podniku jednotka Lidové milice v počtu 30 mužů. Po roce 1950, kdy byla výrazně posílena hornická preference vzniká Lánská akce, která urychlila příliv mládeže do hornictví. Rozmach těžby, dobré výdělky, nové byty a další sociální výhody přivedly na podnik další desítky dospělých pracovníků, z nichž mnozí zůstali trvale. Nastává veliký rozmach socialistického soutěžení jednotlivců i kolektivů a podnik získává první vysoká státní ocenění. V březnu 1 957 byl Dolu Doubrava propůjčen Řád práce. V roce 1970 za výsledky minulého hornického roku získáváme nejvyšší hornické vyznamenání Standartu Klementa Gottwalda a současně s ní čestný titul podnik socialistické práce.

V rámci koncernu OKD jsme podnikem střední velikosti s denní těžbou kolem 6500 tun kvalitního koksovatelného uhlí. Naše havířské kolektivy pracují s nejmodernější báňskou technikou domácí i zahraniční výroby. Práce horníka se u nás stala skutečně prací mechanika důlních provozů. Podnik vynakládá velké prostředky na bezpečnost a kulturu práce.

Kolektiv pracujících našeho podniku se může také pochlubit již dvacetiletým nepřetržitým plněním plánovaných úkolů, což bylo stranickými a vládními orgány opět oceněno vysokými vyznamenáními. Dne 30. dubna 1981 jsme obdrželi jako podnik Řád republiky a soudruh Milan Laskovský, předák rubáňového kolektivu a brigády socialistické práce byl vyznamenán titulem hrdina socialistické práce s právem nosit Zlatou hvězdu.

Velikou pozornost věnuje vedení našeho podniku sociálnímu programu a péči o zaměstnance vůbec. Všichni pracující mají možnost využívat výhod závodního stravování v závodní jídelně, kantýně a závodní jídelně na učilišti. Provoz je zde přizpůsoben tak, aby se mohli vydatně najíst pracovníci všech směn. Strávníci si denně mohou vybrat ze čtyř až pěti druhů jídel. Bohatý výběr jídel je rovněž na snídani. Mimo toto stravování v prostorách ZJ podáváme všem důlním pracovníkům teplé polévky, které si v termoláhvích berou až na pracoviště.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..