Úvod Doly a revíry Diamo Společnost OKD převedla již utlumované doly pod státní podnik DIAMO

Společnost OKD převedla již utlumované doly pod státní podnik DIAMO

1150
0

Důl Frenštát, Důl Paskov a Důl Lazy mají od počátku nového roku 2021 nového vlastníka. Stal se jim státní podnik DIAMO.

„Podle dohody společnost OKD převedla doly, které jsou již ve fázi útlumu. Se státním podnikem DIAMO jsme uzavřeli smlouvu už před Vánoci a na začátku roku 2021 dojde také k podepsání převzetí, včetně zápisu a také důlně-technického protokolu. Ten bude obsahovat všechny podrobnosti tak, aby to předání proběhlo v pořádku, řekla Vanda Staňková, předsedkyně představenstva OKD.

V počátku nového roku došlo také k převodu 749 zaměstnanců OKD pod DIAMO, s.t. Skupinu 200 lidí si státní podnik nadále ponechá pro útlumové práce a zbylých 549 propustí. Pro všechny zaměstnance OKD, kteří svůj pracovní poměr už končili nebo v budoucnu ukončí, funguje program Nová šichta. Personalisté OKD aktivně pomáhají s přípravou na přechod do jiného zaměstnání.

V tuto chvíli se nám podařilo navázat spolupráci už s více než 80 firmami z našeho regionu, což je velký úspěch a tyto společnosti mají o naše lidí zájem, takže budeme rádi, pokud se naši zaměstnanci do projektu Nová šichta zapojí. V provozu je také naše vlastní aplikace Burza práce, která velmi efektivně propojuje naše zaměstnance s novými zaměstnavateli. V tuto chvíli už jsme tak daleko, že zaměstnavatelé mají domluvené pohovory s našimi propouštěnými zaměstnanci, dodala Radka Naňáková, personální ředitelka OKD.

Do projektu Nová šichta se mohou hlásit nejen v současnosti propouštění zaměstnanci, ale i ti, které rozvázání pracovního poměru čeká v následujících měsících.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..