3 KOMENTÁŘE

  1. Nádherné fotografie, velice se těším, až bude skanzen hotov a uvítá své první návštěvníky. Důl Jan Šverma je jiný, než ostatní doly bývalého podniku VUD… Jednoduše řečeno, je to tam jako by včera odešli hornící a měli se opět vrátit. Na zbývajícíh dolech je tomu bohužel jinak. Tento důl je rovněž velice cenný z důvodu, že se v jeho areálu nacházejí i historické objekty, které bychom na jiných šachtách VUD marně hledali. Své velké kouzlo má kontrast historické architektury (např. kotelna, jáma Julie se svou jámovou budovou) a architektury z 60. a 70. let (např. úpravna, jáma Jan s jámovou budovou). Tento areál má velký potenciál stát se významným hornickým skanzenem. Doufám, že návštěvnost bude nemalá. Zdař Bůh!

  2. Areál bývalého DJŠ si opravdu zaslouží, aby nebyl zbořen a zapomenut! Když pominu krásnou okolní krajinu, je i mnoho technických památek, které zaujmou (třeba jáma Jiří z roku 1848). Doufám, že se dožiju otevření skanzenu a přijedu se podívat.
    Jako bývalý švermovák se opravdu těším a přeji tomuto projektu úspěch!

  3. Zdař bůh sám pracuji jako horník OKD 12 let první na dole Dukla v Havířově a teď na dole Lazy.Už se těším na ten skanzej jak bude čas a dovolená určitě přijedu.zdař bůh

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..