Úvod Důlní neštěstí, nehody, havárie Pád klece do jámy na Dole Zdeněk Nejedlý v Odolově

Pád klece do jámy na Dole Zdeněk Nejedlý v Odolově

3131
0

Přetisk z časopisu Kahan č. 48 a 49 ročníku 1988 vydávaného státním podnikem Kamenouhelné doly, koncern, Kladno.

Začnu suchou citací z páteční Práce z 18. listopadu. „K pádu těžní klece do šachty pod páté podlaží Dolu Zdeňka Nejedlého v Odolově okres Trutnov došlo ve středu dopoledne. Pád klece do hloubky asi 900 metrů byl zaviněn špatnou obsluhou. Východočeským uhelným dolům v Malých Svatoňovicích tak vznikla půlmiliónová škoda. Při havárii naštěstí nebyl nikdo zraněn.”

Co to znamená, to si každý horník dovede představit. A tak Východočeské uhelné doly, které měly za prvních deset měsíců příznivé výsledky, se rázem potopily do tůně.

Okamžitě byly zahájeny intenzívní práce na odstranění následků nehody, proveden byl rovněž po dohodě se ZV ROH Dolu Zdeněk Nejedlý přesun tří pracovních dnů z listopadu do prosince.

S vedoucími závodů Dolu Jan Šverma a Dolu Stachanov byly projednány možnosti úhrady výpadku Dolu Zdeněk Nejedlý včetně přesunu části pracovníků na tyto závody do doby zprovoznění těžního zařízení.

Kolektiv pracujících Východočeských uhelných dolů udělá vše pro to, aby celoroční výsledky práce jednotlivců, kolektivů, závodů i organizační jednotky nebyly touto havárií znehodnoceny.

Odpolední směnou 1. prosince se obnovila těžba na jámě v Odolově Dolu Zdeněk Nejedlý. Všem, kdo v tak krátkém čase přispěli k odstranění následků havárie, patří poděkování.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..