Úvod Hornictví v umění Filmy Filmy z hornického prostředí (26)

Filmy z hornického prostředí (26)

5086
0

Milujeme

V radostném prostředí internátu hornických učňů se rozvíjí příběh mladých chlapců, kteří osvědčili svou věrností republice. Z dolu Engels je ražen překop na důl Ludvik, aby spojením obou dolů byl vytvořen velkodůl Engels. Inženýr Lauda, který podléhá nátlaku bývalého závodního Burgera, prosadí v provozním výboru nový směr překopu. Ve směru nového překopu se nalézají prostory plné vody. Cílem obou rozvratníků je zatopit překop bez ohledu na lidské životy a znemožnit vytvoření velkodolu. Ostražitostí učňů z internátu je však zabráněno tomuto zločinu, oba záškodníci jsou zneškodněni a překop je uskutečněn. Film byl natočen za spolupráce zaměstnanců a hornických učňů z Čs. uhelných dolů v Kladně.

Žánr: Drama
Rok vzniku: Československo, 1951, 82 min
Režie: Václav Kubásek, Jaroslav Novotný
Hrají: Jaroslav Průcha, František Peterka, Jarmila Krulišová, Oldřich Lukeš, Vladimír Hlavatý, Jaroslav Vojta, František Kovářík, Arnošt Faltýnek, František Hanus, Zdeněk Kryzánek, Vilém Besser, Stanislav Fišer, Stanislav Bruder, Vladimír Neužil, Lumír Blahník, Jana Hrdličková, Hynek Němec, Antonín Holzinger, Zdeněk Duss, Radim Nikodém, Jaroslav Oliverius, Antonín Mikulič, Radovan Lukavský aj.

Exteriéry: Důl Zárubek, Důl Max, Ostravsko, Kladensko

Náhled:

Milujeme (1951)

Dosavadní seznam hornických filmů: Píseň o stromu a růži, Bumerang, Lucie, Tereza, Červnové dny, Tažní ptáci, Pro kamaráda, Začít znovu, Mladé srdcia, Dvě věci pro život, První parta, Siréna, Průlom, DS-70 nevyjíždí, Zde jsou lvi, Zlá noc, Nad námi svítá, Dobrý den, město, Druhá směna, Šachta pohřbených ideí, Hněv, Větrná hora, Figurky ze šmantů, Kotrmelec, Bitva o Hedviku

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..