Český báňský úřad opět vysoce ohodnotil bezpečnost práce v provozech Sokolovské uhelné. Cenu získaly v minulosti i další organizační složky firmy.
Prestižní ocenění za bezpečnost v hornictví Zlatý Permon převzal včera z rukou zástupců Českého báňského úřadu (ČBÚ) za kamenolom v Horním Rozmyšlu Petr Sacher, vedoucí sekce Báňská příprava Sokolovské uhelné. Cenu přitom společnost získala už po několikáté.
„Její udělení je přitom podmíněno splněním řady velmi náročných kritérií,“ uvedl v Sokolově při předání ceny náměstek předsedy ČBÚ Pavel Dvořák s tím, že mezi nejdůležitější patří především počet pracovních úrazů ke kterým na pracovišti v hodnoceném roce dojde.
Pokud jde o vysoké bezpečnostní standardy ve firmě, podle generálního ředitele Sokolovské uhelné Františka Štěpánka, na nich mají největší zásluhu především sami zaměstnaci společnosti. „V provozech pracují lidé se zkušenostmi dvacet i více let v báňských provozech, kteří znají problematiku i rizika které zde jsou,“ uvedl Štěpánek. „Udělení ceny ze strany ČBÚ tak je oceněním právě jejich práce.“
Podle Sachera ale významnou roli sehrává i samotný postoj Sokolovské uhelné, která vytváří v oblasti bezpečnosti svým zaměstnancům potřebné podmínky. „A za to je jí potřeba poděkovat,“ řekl vedoucí sekce během slavnostního ceremoniálu.
Cena za bezpečnost v hornictví Zlatý Permon se propůjčuje a uděluje subjektům podléhajícím dozoru státní báňské správy České republiky jako projev uznání za dosažení vynikajících výsledků v oblasti bezpečnosti práce. Zřizovateli ceny jsou Český báňský úřad, Odborový svaz pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu a Odborový svaz Stavba České republiky.
Cenu propůjčuje a uděluje, na základě rozhodnutí komise, jménem všech zřizovatelů předseda Českého báňského úřadu. V rámci společnosti Sokolovská uhelná se v minulosti stal držitelem Zlatého Permona například lom Jiří, dnešní součást podnikové divize Těžba.
Zdroj: Sokolovská uhelná