Úvod Média Hlubinný důl Centrum kvůli poptávce prodloužil činnost do roku 2012

Hlubinný důl Centrum kvůli poptávce prodloužil činnost do roku 2012

593
0

Most 6. února 2009 – Poslední hnědouhelný hlubinný důl v České republice, důl Centrum provozovaný společností Důl Kohinoor, a.s. ze skupiny Czech Coal, bude i nadále dodávat společnosti Unipetrol RPA hnědé uhlí. Vysoká poptávka po mosteckém hnědém uhlí vedla skupinu Czech Coal k přehodnocení dřívějšího rozhodnutí ukončit v roce 2008 v dole Centrum těžbu a propustit jeho 300 zaměstnanců.

Hlubinný důl Centrum má za sebou 120 let historie těžby hnědého uhlí, která měla být podle původních předpokladů v roce 2008 ukončena. Existenci dolu prodloužila smlouva se společností Unipetrol RPA na dodávku uhlí pro teplárnu T 200 do roku 2012. Ročně důl Centrum vytěží zhruba 280 tisíc tun uhlí s velmi nízkou měrnou sirnatostí.

Současných 300 zaměstnanců dolu Centrum pracuje ve dvousměnném provozu, přípravné práce probíhají v nepřetržitém provozu. Při dobývání se využívá stěnové technologie, která umožňuje vracet se na místa, kde se v minulosti již těžilo. Stěnová technologie nahradila v 90. letech minulého století předchozí metodu tzv. komorování, díky čemuž se výrazně zvýšila produktivita těžby.

S petrochemickou firmou spolupracuje hlubinná těžební firma skupiny Czech Coal již několik let, a to zejména s ohledem na snižující se zásoby hnědého uhlí v rámci stávajících územních limitů těžby.

Zdroj: Tisková zpráva MUS, a.s.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..