Úvod Média Horníci darovali Barborce přes 350 tisíc korun, nejvíce v historii

Horníci darovali Barborce přes 350 tisíc korun, nejvíce v historii

404
0

Zaměstnanci těžební společnosti OKD darovali Občanskému sdružení svatá Barbora 352 tisíc korun, téměř o sto tisíc více než loni. Nejvyšší částku v historii firmy vybrali pracovníci jednotlivých šachet na tradičních „skocích přes kůži“, které slouží k přijímání nových členů hornického cechu a zhodnocení končícího roku v recesním duchu. Sdružení, kterému horníci zkráceně říkají Barborka, financuje vzdělávání, volnočasové aktivity a zdravotní péči hornických sirotků.

„Vybírání peněz pro Barborku je tradiční součást skoků přes kůži, na každé šachtě se vždy vyberou desítky tisíc korun. Letošní výtěžek mě ale opravdu překvapil, myslel jsem si, že všude zmiňovaná krize bude mít opačný důsledek. Horníci ale opět ukázali svou solidaritu, na dětech svých bývalých kamarádů z šachty šetřit nechtějí,“ řekl místopředseda sdružení Josef Hoďák. Nejvíce – téměř 109 tisíc korun – se vybralo na skoku přes kůži Dolu Darkov.

Barborka letos rozdělila dětem přibližně 2,5 milionu korun. Do jejího rozpočtu přispívají kromě zaměstnanců také členské firmy sdružení, Nadace OKD, sponzoři i manažeři těžební firmy. Z vybraných peněz sdružení přispívá dětem na školné, ubytování na kolejích či internátech, školní vybavení, lyžařské kurzy, tábory nebo zdravotní pomůcky. „Studentům hradíme také měsíční jazykové kurzy v zahraničí nebo třeba autoškolu, aby byli připraveni na úspěšný vstup do samostatného života,“ upřesnil Hoďák.

Občanské sdružení svatá Barbora má v evidenci přibližně 90 dětí. Jejich počet se v posledních letech v souvislosti s investicemi OKD do bezpečnosti a nižším počtem pracovních úrazů postupně snižuje.

Zdroj: Tisková zpráva OKD

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..