Úvod Média Karvinská škola chystá večerní maturitní studium pro horníky

Karvinská škola chystá večerní maturitní studium pro horníky

863
0

Obraz havíře s krumpáčem a lopatou patří minulosti. Společnost OKD, která v minulých letech nakoupila nejmodernější těžební technologie a pro své provozy potřebuje vzdělané lidi, chystá na příští školní rok ve spolupráci se Střední školou techniky a služeb (SŠTaS) v Karviné zahájení večerního maturitního studia. Přihlásit se do něj mohou čerství absolventi učňovských hornických oborů i zaměstnanci OKD, kteří si chtějí zvýšit kvalifikaci.

„Půjde o tříleté večerní studium ukončené maturitní zkouškou. Jeho absolventi se mohou na šachtách uplatnit ve středním managementu nebo ve funkcích techniků,“ řekl zástupce ředitelky SŠTaS pro teoretické vyučování Ladislav Kováč. Maturitu budou skládat ze státem předepsaných předmětů, tedy češtiny, matematiky a cizího jazyka. K nim se přidruží praktická a teoretická odborná zkouška.

„Je to velká šance pro všechny, kteří po vyučení nastoupili na šachtu, získali praxi a nyní chtějí své zkušenosti využít v kariérním postupu. Této možnosti mohou využít také čerství absolventi učňovských oborů, kteří chtějí spojit svůj život s hornictvím,“ vysvětlil Radim Tabášek, ředitel OKD pro HR a rozvoj revíru.

Hornická maturita pro absolventy znamená jistotu další práce, jejich zkušenosti a znalosti budou v dolech velmi cenné. „Jsme rádi, že se naše spolupráce s OKD takto úspěšně rozvíjí. Současně nás těší, že budeme připravovat lidi pro výkon konkrétního povolání, a ne pro úřady práce. Že budeme moci pomoct těmto lidem v jejich kariérním růstu a naplnění jejich snah a cílů,“ dodal Kováč.

Společnost OKD zahájila spolupráci s karvinskou školou již v roce 2009, kdy se v regionu otevřely po téměř dvaceti letech první dva hornické obory, letos z nich vzejdou první vyučenci. Od loňského září se horničtí učni připravují na práci u těžařů také v Havířově.

Zdroj: Tisková zpráva OKD

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..