Úvod Média Mechanik z Dolu Karviná vyhrál za zlepšovací návrh pod stromeček auto

Mechanik z Dolu Karviná vyhrál za zlepšovací návrh pod stromeček auto

531
0

OKD Continuous ImprovementMechanik z Dolu Karviná Kamil Pavlíček dostal na Vánoce nečekaný dárek. Stal se šťastným výhercem osobního auta Škoda Fabia, první ceny motivačního programu trvalého zlepšování. V osudí byla jména 530 zaměstnanců OKD, kteří v roce 2012 podali návrh na zlepšení například v oblasti bezpečnosti práce, efektivity těžby nebo zvyšování úspor. OKD díky nápadům svých zaměstnanců ušetří přes 200 milionů korun.

Všichni, kdo v roce 2012 přišli se smysluplným nápadem, jak zefektivnit práci, příznivě ovlivnit pracovní prostředí v dole, snížit náročnost práce při těžbě, a především zvýšit bezpečnost na pracovišti, měli možnost získat od firmy v rámci losování auto jako hlavní mimořádnou odměnu nebo poukázky na zájezdy, zahradní techniku či elektroniku. Autor každého přijatého nápadu navíc získal automaticky 1 000 korun, výše další odměny se odvíjí od vyhodnocení přínosu a kalkulace provozních úspor.

Vylosovaný návrh Kamila Pavlíčka spočíval ve vytvoření společného odtěžení ze tří čeleb, což ušetřilo pět pohonů a 770 metrů pásové konstrukce. „Je to moje druhá výhra v životě, kdysi jsem vyhrál ve školce bublifuk,“ svěřil se spokojený majitel nového vozu. Kromě radosti z výhry si váží také přístupu svých kolegů ze šachty. „Přijal jsem spoustu gratulací. Chlapi mi to auto nezávidí, ale ze srdce přejí,“ dodal Pavlíček, který pracuje na šachtě 18 let.

„Program se jednoznačně osvědčil. Chceme v něm pokračovat i v následujícím roce a využít zkušenosti, které jsme během tří let jeho existence načerpali. Kromě posílení spoluzodpovědnosti a sounáležitosti zaměstnanců s firmou přinesl zlepšení pracovního prostředí, zefektivnění práce a zvýšení bezpečnosti při práci v dolech. Nejvíce nás těší fakt, že jsme dokázali přesvědčit zaměstnance, že přemýšlet o vlastní práci a hledat cesty k jejímu zlepšení a usnadnění, má smysl a stojí za to,“ řekl provozní ředitel OKD Leo Bayer.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..