Úvod Média Na Den horníků do Staříče přijedou Kristína, Tomáš Klus, Charlie Straight i...

Na Den horníků do Staříče přijedou Kristína, Tomáš Klus, Charlie Straight i Ruda

1316
0

Týden po Hornických slavnostech OKD v Karviné chystá oslavy hornického svátku také Důl Paskov. Proběhnou v sobotu 8. září od 14 hodin, jako tradičně ve fotbalovém areálu FK Staříč. Program nabízejí vskutku hvězdný. Vystoupí například Kristína, Tomáš Klus, Charlie Straight nebo Michal Kavalčík známý jako Ruda z Ostravy. Vstup je stejně jako v minulých letech zdarma, návštěvníci se však při vstupu mohou zapojit do charitativní sbírky Občanského sdružení svatá Barbora.

Program zahájí ve 14 hodin mažoretky, po nich se na pódiu vystřídají Michal Tučný revival band, bavič Ruda z Ostravy, slovenská hvězda Kristína a taneční skupina No Comment. Pak přijdou na řadu nejočekávanější hosté – od půl šesté třinecká kapela Charlie Straight a po ní herec a v poslední době především hitmaker Tomáš Klus. Finále obstará ostravská kapela Team revival.

„Den horníků je tradiční oslavou poctivé hornické profese a zároveň poděkováním všem zaměstnancům naší šachty, jejich rodinným příslušníkům i dalším lidem, kteří v našem hornickém regionu žijí,“ řekl ředitel Dolu Paskov Vladislav Szmek. Součástí hornických oslav je také položení kytic k pamětním deskám ve Staříči a Chlebovicích a ocenění nejlepších pracovníků šachty.

Vstupné na oslavy se opět neplatí, návštěvníci ale mohou přispět na dobrou věc. „U vstupu bude kasička Občanského sdružení svatá Barbora, které pečuje o hornické sirotky. Zaměstnanci Dolu Paskov i další návštěvníci oslav svými příspěvky vždy prokázali pravou hornickou solidaritu,“ upřesnila pořadatelka Milena Malinská.

Důl Paskov, který je proslulý svým kvalitním koksovatelným uhlím, zaměstnává přibližně 3 tisíce lidí. Společnost OKD do šachty v posledních letech pořídila moderní razičské technologie, modernizovala těžební technologie, kompletní obměnou prošly také bezpečnostní pomůcky zaměstnanců. Tyto investice přispěly k lepší efektivitě těžby a zvýšení bezpečnosti v dole.

Program Dne horníků ve Staříči (8. září 2012)
14.00 hodin mažoretky Impuls
14.15 hodin Michal Tučný Revival
15.00 hodin mažoretky Impuls
15.10 hodin Ruda z Ostravy
15.45 hodin taneční skupina No Comment
16.00 hodin Kristína
17.00 hodin taneční skupina No Comment
17.05 hodin překvapení pro zaměstnance Dolu Paskov
17.30 hodin Charlie Straight
19.00 hodin Tomáš Klus
20.30 hodin Team Revival

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..