Úvod Média Náklady na odstupné horníkům z OKD se do roku 2020 vyšplhají na...

Náklady na odstupné horníkům z OKD se do roku 2020 vyšplhají na 2,3 miliardy, říká Mládek

656
0

Ministr Mládek a Lee LoudaNáklady na odstupné horníkům z OKD se do roku 2020 vyšplhají na 2,3 miliardy, říká ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Jednání o penězích byla na vládě prý těžká. Když pak Mládek žádal ministra financí Andreje Babiše (ANO), aby s ním sfáral za stávkujícími horníky, prý se mu nechtělo. Mládek přiznává, že horníci jsou “trochu” preferovaní, ale tak je to podle něj i jinde v Evropě.

Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) se domnívá, že pokud by se zavřel důl Paskov, provozní zisk OKD by se dostal do černých čísel. Stát pro horníky, kteří ztratí práci, chystá například sociální příspěvky ve výši osmi tisíc měsíčně. Mládek odmítá námitky, že stát se takto o jiné propuštěné nestaral. Přiznává ale, že hornictví je trochu preferovanější oproti jiným profesím jako je tomu podle něj v celé Evropě. Vládní jednání o penězích na pomoc OKD jsou podle Mládka tvrdá.

Více na: http://domaci.ihned.cz/c1-65291680-mladek-naklady-na-odstupne-hornikum-z-okd-se-do-ctyr-let-vysplhaji-na-2-3-miliardy-hornictvi-je-preferovane

Zdroj: iHNed.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..