Úvod Média Němci se připravují na těžbu lithia v Krušných horách. ČEZu a Australanům...

Němci se připravují na těžbu lithia v Krušných horách. ČEZu a Australanům EMH roste tvrdá konkurence

785
0

Německá společnost Zinnwald Lithium plc se připravuje na těžbu lithia v Krušných horách. Následuje tak záměr firmy Geomet, kterou společně vlastní ČEZ a australský těžař EMH, na těžbu u Cínovce v Krušných horách. „Výroba hydroxidu lithného pro baterie z cinvalditového koncentrátu je technicky a ekonomicky životaschopná v jejím projektu Zinnwald Lithium v Německu, a to po dokončení zkušebního programu v pilotním měřítku,“ zveřejnila společnost Zinnwald Lithium. S trochou nadsázky by se dalo říci, že v Krušných horách začíná lithiová horečka.

O lithium v Krušných horách, které chce na Cínovci těžit firma Geomet, kterou společně vlastní ČEZ a australský těžař EMH, projevili zájem i Němci, konkrétně společnost Zinnwald Lithium plc. Společnost zveřejnila závěry testů, které v pilotním měřítku prokázaly životaschopnost výroby hydroxidu lithného.

Více na: https://ekonomickydenik.cz/nemci-se-pripravuji-na-tezbu-lithia-v-krusnych-horach-cezu-a-australanum-emh-roste-tvrda-konkurence/?fbclid=IwAR2j8f-I9FmKM87ATxFT-lHWzOviqEu6dWFcX5b8j-1vEvPy2STrHRcigzo

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..