Úvod Média NWR se v prvním čtvrtletí propadla do ztráty téměř 58 milionů korun

NWR se v prvním čtvrtletí propadla do ztráty téměř 58 milionů korun

504
0

Těžební společnost New World Resources (NWR), majitelka černouhelné Bakalovy firmy OKD, hospodařila v prvním čtvrtletí s čistou ztrátou 2,14 milionu eur (téměř 58 milionů korun). Tento výsledek má podle společnosti na svědomí hospodářská krize, která snížila poptávku po uhlí a oceli.

Analytici za první čtvrtletí očekávali meziroční propad zisku o 85 procent na 17,9 milionu eur (asi 478 milionů korun). V předchozím roce ve stejném období měla společnost zisk 117,8 milionu eur.

„Snažíme se nepříznivé důsledky co nejvíce zmírnit a postupovat cestou přísnější kontroly nákladů, což v daném období vedlo k jejich snížení,“ řekl k dopadům krize na toto odvětví předseda představenstva společnosti Mike Salamon. Náklady poklesly o 19 procent.

V prvním čtvrtletí se vytěžilo 3,1 milionu tun uhlí, což je o 15 procent méně než před rokem. Čisté prodeje byly na úrovni dvou milionů, to vedlo ke zvětšení objemu skladových zásob.

Celková produkce koksu byla 233 tisíc tun a celkový prodej koksu 103 tisíc tun.

Více na: http://ekonomika.idnes.cz/nwr-se-v-prvnim-ctvrtleti-propadla-do-ztraty-temer-58-milionu-korun-1fz-/ekoakcie.asp?c=A090518_085110_ekoakcie_pin

Zdroj: Mf Dnes, iDnes.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..