Úvod Média OKD: Horníci vidí v zrcadlech, kdo odpovídá za jejich bezpečnost

OKD: Horníci vidí v zrcadlech, kdo odpovídá za jejich bezpečnost

998
0

OKD zrcadlaTěžební černouhelná společnost OKD umístila do svých dolů zrcadla s netradičním nápisem: „Tento člověk odpovídá za tvou bezpečnost“. Každý horník si tak může před začátkem směny připomenout, že bezpečnost při práci pod zemí záleží především na něm. Nová zrcadla jsou součástí rozsáhlé kampaně, jejímž cílem je podpořit trend snižování počtu pracovních úrazů.

„Chceme zapojit všechny zaměstnance do trvalého zlepšování úrovně bezpečnosti a hygieny práce a do pěti let snížit četnost úrazů více než o polovinu oproti současnému stavu,“ vysvětlil smysl nové bezpečnostní kampaně provozní ředitel OKD Leo Bayer.

„Zaměstnanci si musí hned u vstupu do podniku a pak i před sfáráním uvědomit, že přicházejí do práce zdraví a že je maximálně žádoucí, aby se v takovém stavu vrátili domů,“ dodal Bayer.

Do oblasti bezpečnosti a hygieny práce investovali těžaři v posledních dvou letech přes půl miliardy korun. Firma pořídila horníkům novou pracovní obuv, fáračky, sebezáchranné přístroje, osobní svítilny, detekční přístroje a dalších pomůcky, které při práci používají. „Naši lidé teď mohou využívat nejmodernější vybavení srovnatelné s hornictvím v Německu nebo USA,“ upřesnil Bayer. Další miliardy šly v rámci projektu POP 2010 do nových technologií, které výrazně změnily pracovní podmínky pod zemí. Počet pracovních úrazů se v OKD loni meziročně snížil o 17 procent.

Zdroj: Tisková zpráva OKD

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..