Úvod Média Potřetí do třetihor – Uhelné safari zahajuje svou sezonu

Potřetí do třetihor – Uhelné safari zahajuje svou sezonu

588
0

Těžební společnosti skupiny Czech Coal od 1. března 2012 otevřou prostřednictvím webových stránek www.czechcoal.cz možnost přihlásit se na letošní exkurze do těžebních lokalit ve 3. ročníku projektu Uhelné safari. Toho loňského se během sedmi měsíců zúčastnilo téměř 3 000 návštěvníků.

Účastníci budou mít i letos od dubna do října možnost seznámit se s technologií těžby hnědého uhlí z bezprostřední blízkosti a za plného provozu. Zároveň si budou moci prohlédnout současnou podobu a způsoby využití řady dokončených rekultivací na Mostecku.

Letošní rok přináší i novinky. Nabídka exkurzí byla na všech třech trasách rozšířena. Přibyly nové termíny, z nichž v některých jsou prohlídky speciálně uzpůsobeny tak, aby je mohli absolvovat také zdravotně postižení návštěvníci a jejich doprovod. Pro skupiny ze základních a středních škol je ve spolupráci s Ekologickým centrem Most nově připraven interaktivní seminář o uhlí a rekultivaci s návaznou exkurzí do těžebních lokalit.

Po výborných zkušenostech z minulého roku bude i letos pokračovat prezentace projektu na sociální síti Facebook, dlouhodobá soutěž pro návštěvníky i spolupráce s Centrem rozvoje turismu v Mostě, Hipodromem Most a Podkrušnohorským technickým muzeem.

Skupina Czech Coal zkušebně zahájila projekt Uhelné safari v létě roku 2009. Na získané zkušenosti a zájem veřejnosti navázala v letech 2010 a 2011. Za tuto dobu se do lomů a na rekultivace podívalo téměř 6 000 lidí z celé ČR i ze zahraničí.

Zdroj: Tisková zpráva Czech Coal

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..