Úvod Média Prolomení těžebních limitů bude mít negativní dopady na kvalitu života, varují Sobotku...

Prolomení těžebních limitů bude mít negativní dopady na kvalitu života, varují Sobotku vědci, lékaři i aktivisté

738
0

Lom BílinaVědci, nevládní organizace a občanské iniciativy adresovaly premiérovi Bohuslavu Sobotkovy dopis, v němž se staví proti prolomení těžebních limitů v dole Bílina. Podle nich by přiblížení těžby k okolním obcím mělo negativní dopady na zdraví i kvalitu života obyvatel. Premiér obhajuje prolomení limitů. Vláda o nich bude v pondělí hlasovat na výjezdním zasedání v Ústí nad Labem.

Pokud by byly prolomeny těžební limity hnědého uhlí v dole Bílina na Ústecku, mělo by to vážné dopady na zdraví, kvalitu života místních lidí a veřejné rozpočty. V otevřeném dopise premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) to napsali lékaři, vědci, nevládní organizace a občanské iniciativy. Vláda má o dvou návrzích, které připravilo ministerstvo průmyslu a obchodu, jednat v pondělí na výjezdním zasedání v Ústí nad Labem. Oba počítají s tím, že se limity na Bílině prolomí.

Více na: http://domaci.ihned.cz/c1-64757570-prolomeni-tezebnich-limitu-bude-mit-negativni-dopady-na-kvalitu-zivota-varuji-sobotku-vedci-lekari-i-aktiviste

Zdroj: iHNed.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..