Úvod Média Společnost OKD získala ocenění za prezentaci svých prospěšných aktivit

Společnost OKD získala ocenění za prezentaci svých prospěšných aktivit

395
0

Těžební společnost OKD zabodovala ve čtvrtém ročníku soutěže Česká cena public relations, když obsadila první místo v jedné z hlavních kategorií (Corporate responsibility and philantrophy – Společenská odpovědnost a filantropie). Ocenění získala firma za způsob, jakým loni představila své nadační, rekultivační a další veřejně prospěšné aktivity široké veřejnosti. Cenu v úterý večer v pražském hotelu Marriott společně převzali ředitelka PR a komunikace OKD Petra Mašínová a Vladimír Bystrov z agentury Bison Rose, se kterou firma na přípravě komunikační strategie spolupracovala.

„Ceny za PR si vážíme, ale základem všeho je stále větší důraz OKD na odpovědné chování vůči svému okolí. Kdyby se firma takto nechovala, nikdy bychom ocenění nemohli dostat. Je to odměna pro všechny, kdo se v loňském roce podíleli na přípravě a chodu naší firemní nadace, na revitalizaci krajiny, sponzorských aktivitách, ale i na nových projektech určených zaměstnancům OKD,“ řekla k triumfu Mašínová. OKD uspěla v jedné z nejvíce obsazených kategorií, do níž se přihlásilo 19 projektů z celé České republiky.

Společnost OKD loni výrazně změnila svou tvář. Kromě sponzoringové podpory kultury a sportu založila Nadaci OKD, která rozdělila více než 62 milionů korun mezi 403 projektů podporujících zdravotní a sociální oblast, školství, volný čas, aktivity národnostních menšin nebo obnovu parků či školních areálů. O svých aktivitách také začala firma více informovat veřejnost desítkami tiskových zpráv i kampaněmi, ve kterých například významné osobnosti regionu hodnotili přínos těžařů k rozvoji vědy, sportu, kultury či životního prostředí. Porotci rovněž ocenili zvýšení počtu pozitivních zpráv v médiích, změnu postoje veřejnosti k činnosti firmy i prezentaci hornictví jako perspektivního oboru, který využívá nejnovější vědeckotechnické poznatky.

Vítězové hlavních kategorií soutěže jsou automaticky nominováni do celoevropské soutěže Golden Drum PR. Její výsledky budou vyhlášeny na podzim ve slovinské Portoroži a OKD může i zde patřit k favoritům.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..