Úvod Média Těžba lithia z hald u Horního Slavkova má skluz. Firma požádala o...

Těžba lithia z hald u Horního Slavkova má skluz. Firma požádala o prodloužení lhůty stavby separační linky

944
0
Lithium

Těžba lithia z lithných písků na haldách u Horního Slavkova jen tak nezačne. Přestože má firma Sanaka Industry využití lithia a dalších kovů z hald u Horního Slavkova doslova na dosah, došlo ke skluzu ve výstavbě separační linky. Vyplývá to z dokumentů báňského úřadu. Firma také žádá o prodloužení stavebního povolení.

Městský úřad v Sokolově schválil stavební záměr investora, aby se mohl pustit do výstavby separační linky pro získávání kovů z vytěžené horniny, už více než před rokem. Podle rozhodnutí Městského úřadu v Sokolově, které má Ekonomický deník k dispozici, mohl investor přistoupit k bourání starých objektů, umístění trafostanice a připojení k síti vysokého napětí, stavbě administrativní budovy a zázemí pro pracovníky, budování příjezdové cesty či terénních úprav. Dopady na okolí má snížit třímetrová protihluková stěna.

Nyní se objevil problém s výstavbou již zmiňované separační linky, kvůli kterému požádal investor Sanaka Industry o prodloužení lhůty k dokončení stavby a o prodloužení stavebního povolení, jak vyplynulo z dokumentů Obvodního báňského úřadu v Sokolově.

Více na: https://ekonomickydenik.cz/tezba-lithia-z-hald-u-horniho-slavkova-ma-skluz-firma-pozadala-o-prodlouzeni-lhuty-stavby-separacni-linky/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=843021&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..