Úvod Média Těžba uhlí za současnými limity u Bíliny na Teplicku je nejistá

Těžba uhlí za současnými limity u Bíliny na Teplicku je nejistá

1168
0

Těžba uhlí za současnými limity na dole Bílina na Teplicku, jejichž prolomení schválila vláda v roce 2015, je nejistá. Těžaři se zatím pohybují v rozsahu platných limitů a zpracovává se plán otvírky dobývacího prostoru.

Vláda chce vytvořit podmínky pro odklon od uhlí do roku 2033. Skupina ČEZ, která ovládá Severočeské doly, se zavázala, že v roce 2030 bude už jen 12,5 procenta elektřiny vyrábět z uhlí.

Ministerstvo životního prostředí vydalo v roce 2019 kladný posudek vlivu plánované těžby na životní prostředí (EIA), doly musí splnit několik podmínek. „Žádnou žádost k povolení těžby jsme zatím nedostali, vypadá to, že těžit za limity se s největší pravděpodobností nebude,“ řekl mluvčí Českého báňského úřadu Bohuslav Machek.

Více na: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/regiony-zpravy-ustecky-kraj-tezba-uhli-za-soucasnymi-limity-u-biliny-na-teplicku-je-nejista-185974#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=SrtS7K7JDrB-202201170927&dop_id=14887529&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..