Úvod Média V šachtě u Horního Jiřetína by se mělo uhlí těžit i bez...

V šachtě u Horního Jiřetína by se mělo uhlí těžit i bez obřích strojů na povrchu

940
0

Rubání na Dole CentrumTěžaři chtějí získat část uhelných zásob v povrchovém lomu ČSA hlubinnou dobývací metodou. Ta by umožnila vytěžit zbytky uhlí na bočních svazích lomu mezi roky 2013 až 2022. Báňský úřad to povolil letos v dubnu a stanovil podmínky, aby těžba byla bezpečná a neohrozila stabilitu okolní krajiny. Teď úřady zjišťují vliv záměru na životní prostředí. Podle zveřejněné dokumentace bude nový způsob těžby šetrnější než povrchové dolování.

Těžaři hovoří i o pozitivním sociálním přínosu pro region. „Realizace záměru znamená uplatnění pro přibližně sto padesát zaměstnanců v profesi horník. Našla by tak uplatnění většina horníků po ukončení provozu hlubinného dolu Centrum,“ řekla Gabriela Sáričková Benešová, mluvčí skupiny Severní energetická. Firma, která vlastní i uhelnou elektrárnu Chvaletice, předpokládá, že ročně vytěží pod zemí 400 tisíc tun hnědého uhlí.

Více na: http://mostecky.denik.cz/podnikani/v-sachte-u-horniho-jiretina-by-se-melo-uhli-tezit-i-bez-obrich-stroju-na-povrchu.html

Zdroj: Deník.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..