Úvod Média Vršanská uhelná uspěla v projektu Město pro byznys

Vršanská uhelná uspěla v projektu Město pro byznys

706
0

Vršanská uhelnáVršanská uhelná a.s. získala uznání za přínosnou spolupráci s radnicí města Most, které jí udělil týdeník Ekonom v rámci projektu Město pro byznys. Těžební společnost spolupracuje s mosteckou radnicí od roku 2007, kdy uzavřela dohody o spolupráci nejen s Mostem, ale i dalšími partnerskými městy a obcemi v regionu.

Podpora Vršanské uhelné městu Most se soustředí zejména na rozvojové projekty v oblasti sportu, kultury, vzdělávání, zdravotnictví, sociálních služeb nebo také v prevenci kriminality či posilování bezpečnosti ve městě. Finančních příspěvků Vršanské uhelné město využilo například pro mostecké divadlo, pořídilo vybavení do klubu seniorů, nakoupilo městské kamery a váhu na nákladní automobily pro strážníky městské policie, modernizovalo sociální zařízení v aquadromu nebo uhradilo měření prašnosti ve městě. Jen za poslední tři roky těžební společnost věnovala Mostu 17 milionů korun. Další milionové částky těžaři poskytli přímo organizacím na území města. Pět a půl milionu korun získal DHK Baník Most (Černí andělé) a v pokračování projektu Chytré hlavy dostaly významný finanční příspěvek i místní základní a střední školy na modernizaci učeben. „Zaměření naší podpory na rozvojové projekty a spolupráci s městem Most má již víceletou tradici. Pochopitelně to souvisí i s faktem, že většina našich zaměstnanců se svými rodinami bydlí a žije v mosteckém regionu,“ uvedl Vladimír Rouček, generální ředitel Vršanské uhelné.

„Velmi si vážíme sponzorské činnosti Vršanské uhelné. Těší mě, že společnost, která je významným zaměstnavatelem v regionu, žije s tímto regionem, s jeho problémy i potřebami a prostřednictvím významné finanční pomoci je pomáhá řešit,“ poznamenal Vlastimil Vozka, primátor města Mostu.

Dobré sousedské vztahy těžařů a města Most dokládá i podpis memoranda v říjnu loňského roku, jehož obsahem je deklarace vzájemného partnerství na příštích pět let. Konkrétní naplňování partnerství bude každoročně upřesňováno po vzájemné dohodě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..