Úvod Memorabilia Letáky, plakáty, tisk Nábor nových učňů z řad žáků končících základní školu (I. část)

Nábor nových učňů z řad žáků končících základní školu (I. část)

942
1

Propagační materiál OKD 1985

Naše společnost má zájem, aby mládež, která si za své životní poslání vybrala práci v dole, měla již od nástupu na střední odborné učiliště vše, co potřebuje k celkovému rozvoji i ke spokojenému životu. Proto mají žáci těchto učilišť řadu zvýhodnění, která jsou bez nadsázky mimořádná.

Již v přípravném období jsou žákům poskytovány nejvyšší odměny oproti ostatním učebním a studijním oborům včetně poskytování bezplatného ubytování a stravování podle nejvyššího cenového normativu. V období odborného rozvoje dostávají žáci již mzdu v rozpětí cca 1200 až 2000 Kčs. Žákům v přípravném období je rovněž poskytována úhrada jízdného k návštěvě rodičů. Každý žák, který plní své povinnosti obdrží ve druhém ročníku 10 q černého uhlí a ve třetím, (příp. čtvrtém) ročníku 15 q. Věrnostní příspěvek je žákům vyplácen podle oborové kolektivní smlouvy ve výši 200 až 800 Kčs po absolvování jednotlivých ročníků. Žáci důlních učebních oborů se po ukončení třetího ročníku zúčastňují ozdravné rekreace v Jugoslávii. Cenu poukazu v hodnotě 3000 Kčs hradí organizace, žák si platí pouze kapesné. Žák dostává po celou dobu výuky bezplatné ošacení v celkové hodnotě 5000 Kčs.

Podepsáním pracovní smlouvy, která nabývá platnosti po vyučení, obdrží žák stabilizační odměnu ve výši 5000 Kčs, vyplacenou ve dvou splátkáchpo 2500 Kčs. U hornických profesí bylo vládou schváleno prémiové spoření mladých po 200 Kčs měsíčně, které hradí organizace. Spoření formou úložek na vkladní knížku začíná u všech hornických profesí od 2. ročníku po dobu 5-ti let a činí celkem 13 600 Kčs včetně prémie.

Při dalším studiu za účelem zvýšení kvalifikace je možno poskytnout podnikové stipendium až do výše 1000 Kčs, a to podle druhu školy a dosahovaných studijních výsledků.

1 komentář

  1. Dobrý den.Marně se snažím zjistit,kde v jugoslávii,v roce 1988 jsem trávil 14 dní jako učen,pobyt u moře.Vzpomínám si jen ,že to bylo někde u ostrova Korčula.bohužel nikde nemohu dohledat nějaké záznamy.Bylo by možno nějak pomoct?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..