Úvod Doly a revíry Diamo Nákladní auta začala přivážet tisíce tun materiálu k zasypání nikdy netěžícího Dolu...

Nákladní auta začala přivážet tisíce tun materiálu k zasypání nikdy netěžícího Dolu Frenštát

1506
1

Státní společnost DIAMO začala do areálu černouhelného dolu Frenštát navážet tuny materiálu, který bude sloužit k zasypání dvou důlních jam. Počet nákladních vozidel, která zásypový materiál přivážejí, je omezen, aby obce na trase byly co nejméně zatíženy. Samotná šachta, která uhlí nikdy netěžila, bude zasypána až v polovině příštího roku.

Důl Frenštát se začal hloubit v 80. letech minulého století. Osud dolu poznamenala nejen ekonomická náročnost těžby, ale také protesty veřejnosti proti devastaci Beskyd. Vytěženy tak byly jen zkušební vzorky uhlí a dlouhé roky je šachta jen udržována v zakonzervovaném stavu.

Více na: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000032423/nakladni-auta-zacala-privazet-tisice-tun-materialu-k-zasypani-nikdy-neteziciho-dolu-frenstat?fbclid=IwAR0LQDYWe7Ok_ZjqAi4S8AO63AfLAPSCWFLSrv2eS3QHkhWCDJqw0VjC8YI

1 komentář

  1. V době energetické krize,kdy hrozí, že domácnosti neuplatí náklady na teplo a elektřinu zlikvidujeme důl připravený k těžbě. To uhlí jsme mohli použít pro elektrárny, průmysl a domácnosti a teplárny.Kdo tohle schválil by měl skončit na Mírové pro vlastizradu na doživotí! Úplně stejně zlikvidovali důl Slaný!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..