Úvod Média O Bakalu se kvůli OKD zajímají Švýcaři. Prošetřují převody za miliardy

O Bakalu se kvůli OKD zajímají Švýcaři. Prošetřují převody za miliardy

753
0

O podezřelou privatizaci OKD se podle informací Reportérů ČT zajímají vedle české policie i švýcarské orgány. Chtějí vyšetřovat někdejšího hlavního akcionáře Zdeňka Bakalu. Zajímají je podezřelé bankovní operace, které mohly poškodit těžební společnost o miliardy korun. Podrobnosti zjišťoval reportér Dalibor Bártek.

Švýcarské finanční zpravodajství se v březnu oficiálně obrátilo na český Finančně analytický útvar (FAU) se žádostí o informace, které souvisejí s vyšetřováním pádu OKD. Dokládá to písemnost, kterou mají Reportéři ČT k dispozici.

Švýcaři se zajímají o Zdeňka Bakalu, Petera Kadase, Marka Jelínka, OKD a NWR NV se sídlem v Nizozemí. FAU podle informací Reportérů ČT obratem kontaktoval české kriminalisty. Ke švýcarské žádosti se ale vyjádřit odmítl. „K žádným kauzám se nevyjadřujeme, jestli v takové věci činíme nějaké kroky, či nikoliv,“ uvedl ředitel FAU Libor Kazda.

Více na: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2164054-o-bakalu-se-kvuli-okd-zajimaji-svycari-prosetruji-prevody-za-miliardy

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..