Úvod Média Personální změny v OKD a zahájení procesu hledání strategického investora

Personální změny v OKD a zahájení procesu hledání strategického investora

802
0

Na základě požadavků MPO a MF v souvislosti s poskytnutím komerčního úvěru společnosti OKD, a.s. ve výši 700 milionů korun došlo na konci minulého měsíce ke dvěma personálním změnám ve vedení těžařské firmy.

Novým členem představenstva OKD, a.s., který nahradil Boudewijna Wentinka z NWR, se na základě doporučení MPO stal Ing. Michal Kuča, který v OKD profesně působil v letech 1980 – 2013. V letech 1991 -1998 například jako ředitel Dolu Darkov a v letech 1998 – 2013 jako předseda představenstva a ředitel společnosti OKK Koksovny a.s.

Další personální změna nastala v managementu OKD. Novým finančním ředitelem byl na základě nominace společnosti PRISKO a.s. jmenován Ing. Michal Sládek, který na tomto postu nahradil stávajícího finančního ředitele Pavla Jílka. Michal Sládek je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze a v rámci své odbornosti působil v mnoha významných poradenských firmách, jako například KPMG nebo Arthur D. Little.

Management těžařské společnosti rovněž během několika dnů zahájí plánovaný proces, v rámci kterého chce oslovit potenciální investory s cílem najít pro OKD strategického partnera. Jedná se o jednu z klíčových fází připravovaného reorganizačního procesu společnosti. Od strategického partnera se očekává, že bude pokračovat v provozování OKD a po ukončení činnosti jednotlivých dolů rovněž zajistí financování následného útlumu.
„V rámci otevřeného transparentního procesu, který bude trvat několik měsíců, chceme oslovit nejenom domácí, ale i zahraniční firmy. K tomuto účelu představenstvo na svém jednání 25. října schválilo potřebné dokumenty, z nichž část začneme distribuovat potenciálním zájemcům s největší pravděpodobností už tento týden,“ uvedl výkonný ředitel a člen představenstva Antonín Klimša.

Další postup bude záviset na míře zájmu ze strany oslovených investorů a na obsahu nabídkových dokumentů, které tito investoři předloží. První průběžné výsledky nabídkového procesu s ohledem na nastavený časový harmonogram očekává management OKD na přelomu letošního a příštího roku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..