Úvod Média Představenstvo a dozorčí rada společnosti OKD jedná od dubna v novém složení

Představenstvo a dozorčí rada společnosti OKD jedná od dubna v novém složení

1247
1
hornik-v-lampovne

Novým předsedou představenstva společnosti OKD se dne 4. 4. 2022 stal Roman Sikora.

Do těžební společnosti přichází z pozice výkonného ředitele černouhelného polského dolu PG Silesia Czechowice – Dziedzice, kde byl zodpovědný za řízení a organizaci všech povrchových činností. “Především bych rád poděkoval bývalému představenstvu za obrovský kus práce, který v minulých letech odvedlo. Jednoznačně pozitivně se to zrcadlí v očekáváných hospodářských výsledcích za rok 2021. Jako patriot tohoto regionu jsem velice ocenil možnost stát v čele nejvýznamnější společnosti v kraji a budu se snažit navázat na dobré výsledky z předešlého období,” řekl nový předseda představenstva OKD Roman Sikora.

Vanda Staňková, která dosud zastávala funkci předsedkyně představenstva, skončila na vlastní žádost. “Jako poradce a následně v představenstvu jsem strávila téměř šest let. Jsem na OKD a na práci všech lidí v ní nesmírně hrdá. A jsem plná vděku, že jsem toho, co jsme dokázali, mohla být součástí,” doplnila Vanda Staňková.

Zároveň k počátku dubna skončilo čtyřleté funkční období členu představenstva Petru Hanzlíkovi, který je pověřen vedením Odboru prodeje uhlí. V představenstvu těžební firmy i nadále zůstává výkonný ředitel Radim Tabášek na pozici místopředsedy a ředitel pro správu Jan Solich v pozici člena.

V sobotu 2. 4. 2022 skončilo funkční období také všem členům dozorčí rady OKD.

Nově bude v dozorčí radě OKD působit viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj. Druhým novým členem se stal rektor Slezské univerzity v Opavě Pavel Tuleja. Třetího člena dozorčí rady si zvolí sami zaměstnanci těžební firmy. Volby proběhnou ve středu 6. 4. 2022 přímo na Dole ČSM.

Představenstvo OKD a. s.

Ing. Roman Sikora, MBA
Ing. Radim Tabášek
Mgr. Jan Solich

Dozorčí rada OKD a. s.
Mgr. Jan Rafaj, MBA
doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D.
zástupce zaměstnanců, který vzejde z voleb 6. 4. 2022

1 komentář

  1. Nechápem, že v dnešných časoch, keď nenormálne rastú ceny ropy, plynu a aj uhlia, sa stále uvažuje o ukončení ťažby uhlia v OKR. V zemi stále ostávajú milióny ton uhlia. Každé kilo uhlia.z ostravsko-karvinskej zeme ušetrí kubík plynu z ruska…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..