Úvod Doly a revíry Diamo Příběh karvinského uhlí a dvou státních firem. Obnova těžby zůstává teorií

Příběh karvinského uhlí a dvou státních firem. Obnova těžby zůstává teorií

553
0
Dul-CSA-jama-Jan

Možnost obnovení těžby černého uhlí ve vybraných dolech na Karvinsku se zatím zdají spíše jen teoretické. Vedle vysokých nákladů to jsou třeba v současnosti jen těžko představitelné nároky na počet lidí, kteří by se do dolů museli vrátit.

Možné plány by ovlivňovaly i změny, už uskutečněné i plánované, v územně plánovací dokumentaci. Těch je na Karvinsku hned několik. A zapomínat nelze ani na skutečnost, že obě společnosti, které se dolům a uhlí věnují, tedy státní podnik Diamo a státem vlastněná firma OKD, spolu podle všeho příliš nekomunikují.

Vyšlo to najevo například při přípravě studie, která měla zdokumentovat možnosti další těžby v již uzavřených šachtách. Zástupci OKD se v té době nechali opakovaně slyšet, že se na ně nikdo z Diama s případnými dotazy neobrátil. „Na studii zpracovávané státním podnikem Diamo se OKD nijak nepodílí,“ řekla mluvčí OKD Naďa Chattová.

Více na: https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/okd-diamo-uhli-karvinsko-tezba-stare-mesto-tezba.A221120_693062_ostrava-zpravy_jog

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..