Úvod Média Úřad práce otevřel v OKD mobilní poradenská střediska

Úřad práce otevřel v OKD mobilní poradenská střediska

1065
0
Dul-Lazy-zavesna-draha

Pracovníci úřadu práce dnes zahájili svoji poradenskou činnost přímo v prostorách dolů OKD. Cílem je poskytnout veškeré služby zaměstnancům, kteří v příštích měsících ukončí svůj pracovní poměr v OKD.

„Mobilní střediska máme na třech lokalitách, na Dole Darkov, ČSA a také Dole ČSM. Zaměstnanci úřadu práce a také naši personalisté budou plně k dispozici pro naše zaměstnance v jejich pracovním prostředí, řekla Vanda Staňková, předsedkyně představenstva OKD.

Společnost OKD už na počátku října spustila program Nová šichta, který ve firmě funguje od roku 2014. Kontaktní kanceláře fungují na všech dolech. “Naši personalisté nejčastěji pomáhají zpracovávat zájemcům životopis, pomáhají s orientací na trhu práce i s vyhledáváním vhodných pracovních nabídek. V případě zájmu připravíme zájemce i na pohovor a zajistíme i externí sociální a psychologické poradenství, dodala Radka Naňáková, personální ředitelka OKD.

Program Nová šichta také úzce spolupracuje s firmami v Moravskoslezském kraji. „Stále navazujeme kontakty s okolními firmami, které by naše lidi v budoucnu zaměstnali. Pozitivní zpětné vazby máme už z několika společností, které naše lidi zaměstnali v roce 2017, kdy se uzavíral Důl Paskov, řekl Radim Tabášek, výkonný ředitel OKD a připomněl, že stále firmy mají možnost se do programu Nová šichta přihlásit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..