Úvod Média Zisk krachující OKD činil v pololetí přes dvě miliardy. Podle insolvenčního správce...

Zisk krachující OKD činil v pololetí přes dvě miliardy. Podle insolvenčního správce není nutné společnost posílat do konkurzu

484
0

Černouhelná společnost OKD v letošním prvním pololetí vykázala zisk 2,28 miliardy korun. OKD je v úpadku, podle insolvenčního správce je ale schopná další existence a výhodnější než konkurz je pro ni reorganizace. V OKD momentálně pracuje necelých deset tisíc lidí, v rámci reorganizace by se toto číslo mělo snížit spolu s uzavřením jednotlivých dolů.

Zisk černouhelné společnosti OKD činil v letošním prvním pololetí 2,28 miliardy korun. Informaci ze zprávy o hospodářské situaci podniku potvrdil ve středu insolvenční správce OKD Lee Louda. OKD je od loňského května v úpadku. Ve čtvrtek se bude konat schůze věřitelů, na níž se má schvalovat reorganizační plán firmy.

Louda ve zprávě dále uvedl, že společnost je schopná další existence a aktuálně disponuje dostatkem hotovosti pro další provoz podniku.

Více na: http://byznys.ihned.cz/c1-65855190-zisk-upadkove-okd-cinil-v-prvnim-pololeti-pres-dve-miliardy-podle-insolvencniho-spravce-neni-nutne-spolecnost-posilat-do-konkurzu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím, vložte Váš komentář!
Prosím, zde zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..