Úvod Média Informace o spolupráci Mostecké uhelné s Martinem Bursíkem

Informace o spolupráci Mostecké uhelné s Martinem Bursíkem

160
0

Praha 2. února 2010 – Společnost Czech Coal potvrzuje, že společnost Ecoconsulting měla uzavřené smlouvy s tehdejšími vlastníky Mostecké uhelné, tedy společnostmi Appian Group a Synergo Group.

Smluvní vztahy byly uzavřeny a plněny v období 2000-2003 a jejich účelem bylo poradenství v souvislosti se strategickými záměry objednavatele. Poradenství probíhalo formou osobních konzultací jednatele Ecoconsulting pana Martina Bursíka. Představitelé objednatele, Petr Pudil a Jan Dobrovský, již médiím potvrdili, že předmětem těchto konzultací byly mimo jiné otázky spojené se strategickým záměrem Mostecké uhelné zpřístupnit zásoby hnědého uhlí za územními limity k budoucímu využití.

Skupina Czech Coal zahrnuje obchodníka s energetickými komoditami společnost Czech Coal a.s., která obchoduje především s hnědým uhlím, elektrickou energií a povolenkami na emise skleníkových plynů. Dále ji tvoří Litvínovská uhelná a.s. spravující největší uhelné ložisko v ČR, Vršanská uhelná a.s. s životností zásob v rámci stávajících územních limitů až do roku 2058, Czech Coal Services a.s., poskytující sdílené služby těžebním společnostem, a řada dalších obslužných společností. Do skupiny byla loni organizačně včleněna také společnost REN Power CZ a.s., významný investor do obnovitelných zdrojů energie, a společnost FitCraft Production a.s., která je předním domácím výrobcem fotovoltaických systémů.

Zdroj: Tisková zpráva Czech Coal

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..